KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17066350
nr 1706 6350
Lars-Erik Ström
(1929-2017), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad a Tergo, "Brustet hjärta". Olja på duk, bildmått: 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x48rym:
Lars-Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och reklamtecknare född i Norrköping 1929, död 2017 i Lidköping.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 juni 2025
kl 18:59:00
1/6 10:45:08
Lars-Erik Ström
Läs mer om Lars-Erik Ström